Druhy Míchaných Nápojů

7. června 2007 v 19:44 | moper |  Recepty a jiné
Zde je rozdělení míchaných nápojů do několika základních druhů.

APERITIV
Jedná se zde o převládající suché koktejly nebo Vermut a Bitter, které se pijí před jídlem k povzbuzení chutě k jídlu. K výrobě aperitivu potřebujeme asi 5 cl zvoleného vína doplněného sodovkou. Nápoj doplníme kouskem zalomené citrónové kůry dlouhé asi jako prst. Kůru pak vložíme do nápoje.

BOWLE (boule)
Bowle jsou ideálním nápojem pro velkou společnost. Bowle se připravují z kvalitního bílého vína, cukru, ovoce a šampaňského nebo šumivého vína (polosuché či suché). Bowle nemá být příliš silná, může se také doplnit minerální vodou. Led se již do bowle nepřidává, ale udržuje se teplota na 10°C. Pro bowle se používá velká skleněná nádoba ve tvaru polokoule se skleněnou poklicí zabraňující zvětrání nápoje.

COBBLER (koblery)
Pro přípravu cobblerů je charakteristický drobně rozsekaný led, tzv. Crash led. Sklenice se naplní ledem do dvou třetin a ozdobí se ovocem podle fantasie. Podávají se se lžící nebo slámkou.

COCKTAILS (koktejly)
Neboli v překladu kohoutí ocas (chvost) patří k silnějším nápojům. Obsahuje většinou směs více alkoholů a dá se zařadit mezi krátké nápoje (shortdrink). Pro cocktaily (či snad koktejly) je typická kuželovitá sklenice s dlouhou stopkou. Používají se kvalitní suroviny, protože jen tak se dá dosáhnout opravdu kvalitního výsledku.

COLLINS
Jsou to letní longdrinky. Nejznámější collinsy jsou Tom Collins a John Collins. Collinsy jsou nápoje podobné fizům. Collins se připravuje ve sklenici, ve které se také podává. Přísady musí být dobře vychlazené, ovoce musí být zralé.

COOLER
Cooler je longdrink na uhašení žízně. Všechno se musí důkladně protřást a přecedit do velkého tumbleru. Podáváme se slámkou.

CRUCTAS
Jsou longdriky, které se nedolévají. Charakteristické pro ně jsou tzv. krusty. Jsou to cukrové okraje na sklenici vhodné pro tento účel. Crusty jsou oblíbené po jídle. Okraj baňaté sklenice se navlhčí citrónem. Kousek citrónu nařízneme tak hluboko, jak vysoký cukrový okraj si přejeme mít. Hned potom ponoříme sklenici do cukru. Kůru z celého citrónu spirálovitě odřízneme a dáme do sklenice. Zvolené lihoviny, důkladně protřeseme a nalijeme do připravené sklenice.

CUPS
Cups jsou silnější nápoje než bowle. Připravují se z vína, cukru, ovoce a šampaňského nebo šumivého vína. K těmto přísadám se přimíchávají lihoviny a likéry. Vhodným ovocem jsou jahody, maliny, meruňky, broskve, kivi nebo melouny.

DAISIES
Daisy se podávají ve velkých sklenicích na šumivé víno. Nejsou předepsané žádné speciální poháry, můžeme použít i poháry na sekt. Oblíbené lihoviny jsou brandy, rum, aromatické likéry, Apricot brandy atd.

EGG NOGGS
Egg Noggs se pijí teplé nebo studené. Obsahují vždy mléko a žloutek a servírují se ve velkých tumblerech se slámkou. Nejlépe chutnají s rumem, koňakem nebo Bourbon Whyskey. Nápoj posypeme troškou muškátového oříšku. Při přípravě studeného egg nogg se v šejkru protřese žloutek s cukrem a lihovinou, přecedí a doplní studeným mlékem.

FANCY DRINK
To jsou nápoje fantazie, nápoje bez receptů.

FIX
Fixy jsou silně alkoholické nápoje a s oblibou se pijí před jídlem. Přednost se dává lihovinám, jako je gin, vodka, rum a brandy.

FIZZ
Díky své podstatě a hlavním ingrediencím - sodovky a citrónové šťávy je FIZZ tím pravým nápojem, se kterým se dají přežít horké letní dny Nejznámější z této skupiny je Gin Fizz. Většinou se servíruje do Tumbleru.

FLIP
Jde o poměrně syté, sladší nápoje krémové barvy. Hustší konsistence je dána vaječným žloutkem a cukrem, které jsou povinné. Patří k "dopoledním" drinkům, pro svou sytost se nehodí jako aperitiv. Při přípravě Flipu používáme šejkr pro kvalitní promísení všech ingrediencí. Mícháme krátce a prudce, aby se stačilo rozpustit co nejmenší množství ledu a nápoj nezvodnatěl. Podáváme v úzkých vysokých sklenicích se stopkou. Podávají se hlavně ihned po zhotovení!

FRAPPÉ
Jedná se o velmi studené nápoje. Podávají se s drobně rozsekanými kostičkami ledu, tzv. Crash ledem. Přednost se dává takovým frappé, které se doplňují lihovinou jako: Pfefferminz, Apricot Brandy a Cointreau.

GLACÉ
Jedná se o velmi studené nápoje. Podávají se s drobně rozsekanými kostičkami ledu, tzv. Crash ledem. Glacé jsou 4 cl zvolené lihoviny, hodně ledu, podávají se v tumbleru se lžíci a slámkou a patří k nim karafa s vodou.

GROG
Tyto nápoje se připravují ze silného alkoholu, který se smíchá s horkou vodou.

HIGHBALL
Tyto longdrinky jsou jednoduché nápoje, snadno se připravují a jsou dobré k uhašení žízně. Do velkého tumbleru dáme 4 cl zvolené lihoviny a kostky ledu a doplníme Ginger ale. Potom zlomíme kousek citrónové kůry dlouhé jako prst tak, aby citrónové aróma stříkalo do nápoje. Kůru potom vložíme do sklenice.

HORKÉ NÁPOJE
Jsem patří každý míchaný nápoj, ze kterého se kouří a který se pije horký. Patří sem samozřejmě grog, punč a svařené víno, ale třeba i méně známé, zato výživné skotské Egg Nogs. Hlavním smyslem horkých nápojů je zahřát, povzbudit a posílit. Pro horké nápoje se samozřejmě hodí sklenice ze silného skla.

HORKÉ VÍNO
Mohou se připravovat z červeného nebo bílého vína. Tyto nápoje se na mírném ohni silně prohřejí, ale nikdy se nesmí vařit.

ICE-CREAM-FRAPPÉ
Jedná se o velmi studené nápoje. Podávají se s drobně rozsekanými kostičkami ledu, tzv. Crash ledem a připravují se v mixéru se zmrzlinou.

JULEP
Zvlášťností těchto nápojů jsou lístky máty peprné. 2 barové lžíce cukru a 3 snítky máty peprné rozetřeme s troškou vody, potom naplníme sklenici ze 4/5 ledem a přidáme 4 cl zvolené lihoviny. Velmi oblíbenou lihovinou je Bourbon Julep.

LIMONÁDA
Název pochází z italštiny: limone (citrón). Rozlišujeme pravé limonády bez alkoholu a pololimonády s přísadou alkoholu.

LONG DRINK
Dlouhé nápoje slouží k osvěžení a povzbuzení, obsahují vysoký obsah ovocných šťáv a jsou tedy "slabší". Dají se dobře použít k zahnání žízně a načerpání sil po těžkém dni. Velice často se takový nápoj pije brčkem. Dlouhým nápojům sluší vysoká sklenice bez stopky, nejlépe s těžkým dnem.

MILKSHAKE
Tyto nápoje obsahují, jak již prozrazuje název mléko. V šejkru protřeseme led, 1 barovou lžíci cukru, 12 cl mléka a lihovinu. Potom nápoj přecedíme do ozdobné sklenice. Můžeme také přidat 1 barobou lžíci mleté kávy, kakaového prášku, aromatický sirup nebo ovocnou šťávu.

NUTRIMENTUM SPIRITUS
Jedná se o míchané nápoje německého původu, pro které neexistuje žádný základní recept.

POUSSE CAFÉ
Tyto nápoje svítí jako duha a jsou důsledně podávány jako nápoje AFTER-DINNER-DRINKS. Jednotlivé likéry s různým obsahem alkoholu a s různou specifickou hmotností naléváme do sklenice jeden na druhý. Likéry se nesmějí lít jeden do druhého. Nejtěžší likéry musíme nalít jako první; je to likér s nejmenším obsahem alkoholu a s největším obsahem cukru.

PUFF
Tyto jednoduché směsi sestávají z mléka, sodovky a alkoholu.

PUNSCHE
Punč, anglicky punch, se může připravit horký nebo studený. Horký punč se připravuje v ohnivzdorné sklenici.

RICKEY
Rickeys jsou longdrinky, které se pijí po jídle, ale u nás jsou neznámé. 1 čerstvý citrón rozřízneme na dvě části, šťávu vymačkáme do velkého tumbleru, přidáme ovoce, led, 4 cl zvolené lihoviny a doplníme sodovkou. Dobře se hodí: gin, vodka, Genever, rum a Whiskey.

SANGAREES
Tyto longdrinky se podávají studené nebo horké. Jsou to tropické speciality z alkoholu nebo piva.

SCAFFA
Tyto italské varianty Pousse cafés obsahují sirup a více druhů alkoholu.

SHRUB
Jsou to míchané nápoje, které jsou velmi podobné bowli nebo punči, jsou však hodně koncentrované.

SHORT DRINK
Krátké nápoje jsou typické vyšším obsahem alkoholu a nižším obsahem ovocných šťáv, než nápoje dlouhé. Řadí se mezi ně např. i cocktaily, jako jeden z druhů míchaných nápojů.

SLING
Slingy jsou podobné Collinsům. V baňaté sklenici nebo tumbleru rozpostíme 3 barové lžíce cukru v trošce vody, přidáme led, 2 barové lžíce sirupu Grenadine, 2 cl citrónové šťávy a doplníme vodou.

SMASHES
To jsou longdrinky, které jsou příbuzné Julepům. V šejkru rozpustíme 2 barové lžíce cukru s troškou vody, přidáme lístky máty peprné, 4 cl zvolené lihoviny a bez ledu protřeseme. Přecedíme do velké sklenice navíno s drobně rozsekaným ledem a ozdobíme kouskem ananasu.

SODAS
Název říká, co je tím míněno. Oblíbený alkohol dáme do tumbleru s ledem a doplníme sodovkou.

SOURS
Tyto oblíbené longdrinky jsou světoznámé. Podávají se s ledem ve sklenici old-fashioned nebo bez ledu ve sklenici na sour. Podáváme s malou oblohou.

SUNDAES
Do sklenice na cobbler dáme po jednom kopečku jahodové a čokoládové zmrzliny, přidáme 2 cl sirupu nebo aromatického likéru a jemně posypeme nastrouhanými oříšky. Ozdobíme ovocem a šlehanou smetanou.

TAUWASSER
Jsou to osvěžující nápoje původem s Německa, podávají se 2 cl předepsané tekutiny s drobně rozsekaným ledem a se sodovkou ve sklenici s cukrovým okrajem.

TODDIES
Toddies se podávají studené nebo teplé a připomínají grog.

TWIST
V míchací sklenici smícháme kostky ledu, 2 barové lžíce malinového sirupu, šťávy z 1/2 citrónu, 1 cl Curacao, 4 cl Brandy a zastříkáme zalomenou citrónovou kůrou.

VARIOUS DRINK
Tyto nápoje většinou sestávají pouze ze dvou přísad. Servíruje se v koňakové sklenici nebo ve sklenici na jižní vína.

ZOOM
Tyto původem francouzské nápoje se míchají v šejkru. Zooms se připravují s Cognacem, rumem nebo Whiskey.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bieeouvyav bieeouvyav | E-mail | Web | 8. května 2009 v 4:21 | Reagovat

5Xd6Vu  <a href="http://plnfrcieswje.com/">plnfrcieswje</a>, [url=http://tpbhxndkuquy.com/]tpbhxndkuquy[/url], [link=http://ukvibytmcgep.com/]ukvibytmcgep[/link], http://rfawpsoqhoml.com/

2 wvzecznttv wvzecznttv | E-mail | Web | 28. května 2009 v 21:28 | Reagovat

9HrqLi  <a href="http://bmuegqlbruzm.com/">bmuegqlbruzm</a>, [url=http://djwzxjjrabte.com/]djwzxjjrabte[/url], [link=http://dinzagzjdxxa.com/]dinzagzjdxxa[/link], http://owwegkbxtvpu.com/

3 Lairus Lairus | 28. září 2015 v 12:45 | Reagovat

Moderní výrobníky ledové tříště nejen do provozoven, ale i do domácnosti

http://vyrobnikyladu.sk/ledova-trist.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama